Předtestování ke zkouškám

Orientační předtestování před registrací ke zkouškám Cambridge English a ÖSD v písemné i ústní části pro školy i veřejnost.

Pro školy i kandidáty z veřejnosti máme připravené předtestování ke zkouškám ve zkrácené podobě obdobné jako formát  samotné zkoušky. Předtestování je rozděleno na písemnou a ústní část. Je možné absolvovat obě části, a to i v různých termínech, nebo pouze jednu z částí. Písemná část je k dispozici kdykoliv on-line, ústní část pak ve vyhlašovaných termínech.

Ke zkouškám s jistotou

Pretesty jsou koncipovány jako nástroj pro orientační ověření dovedností kandidátů vůči nárokům zkoušky. Z tohoto důvodu je vhodné pretest absolvovat zhruba na začátku poslední třetiny závěrečné přípravy ke zkoušce, ideálně 10 - 12 týdnů před termínem zkoušky tak, aby měl kandidát dostatek času pracovat se zpětnou vazbou, kterou z testu získá. Nejedná se tedy o cvičebnici pro opakované použití.

K čemu pretest slouží

  • k orientačnímu ověření dovedností kandidáta vůči nárokům zkoušky
  • k získání zpětné vazby
  • k rozhodnutí, zda absolvovat nižší či vyšší jazykovou zkoušku, např. B2 First (FCE) nebo C1 Advanced (CAE)

K čemu pretest neslouží

  • k opakovanému procvičování gramatických jevů
  • k určení a prokázání pokročilostní úrovně dle CEFR
  • k zařazení do správného úrovně jazykového kurzu (tzn. jako "placement test")

Části pretestu

Písemná část

Písemná část předtestování probíhá v samostatném portále test:fest jak pro školy, tak pro veřejnost. Pro vstup k testům je nutné si vytvořit účet podle instrukcí. Pretest je zdarma pro veřejnost a partnerské školy.

Přejít na test:fest

Ústní část

Ústní část předtestování probíhá on-line prostřednictvím videokonferenční aplikace s examinátorem v daných termínech a je zpoplatněna. Pro hromadné testování škol nás kontaktujte.

Termíny ústního předtestování

Nevíte si rady? Dejte nám vědět.

Děkujeme, Váš dotaz byl odeslán.
Hm, něco se nepovedlo. Kontaktujte nás, prosíme, telefonicky nebo e-mailem. Děkujeme.

Kam dál