ÖSD Zertifikat A2

Komunikace na základní úrovni v rutinních situacích každodenního osobního i pracovního života. Schopnost základní konverzace.

Zkouška v mezinárodním systému ÖSD (Österreich Schweiz Deutschland) určená kandidátům zhruba od 14 let věku po alespoň dvou letech výuky němčiny na mezinárodní úrovni CEFR A2. Ve čtyřech částech, čtení, poslechu, psaní a mluvení, ověřuje schopnost základní komunikace na běžná témata v osobním i pracovním životě. Kandidáti se setkávají s praktickou němčinou z jazykových oblastí Rakouska, Německa a Švýcarska. Více o zkouškách ÖSD a důvodech k jejich absolvování zde.

Části zkoušky

Lesen

30 minut

Úkoly na celkové a detailní porozumění textu.

Hören

15 minut

Tři úkoly na porozumění v mluveném kontextu.

Schreiben

30 minut

Osobní e-mail a výtah do diskuse dle zadání.

Sprechen

10 minut

Krátké osobní představení a společná aktivita.

Ukázkové testy

Písemná část

Oficiální ukázkové testy ÖSD ke stažení obsahují všechny komponenty zkoušky, včetně poslechu a správných odpovědí a lze je tak využít i ke zkouškové přípravě. Jednotlivé části jsou zabaleny v souboru ve formátu zip a je tak nutné je nejdříve rozbalit.

Ukázkové testy ke stažení

Ústní část

Hodnocení

Hodnocení zkoušky je postaveno na pozitivním přístupu. Hodnotí se tedy to, co kandidáti umí, nikoliv to, co neumí. Zkoušku vyhodnocují nezávisle dva examinátoři. Písemná a ústní část zkoušky lze skládat odděleně, úspěšní kandidáti pak získávají certifikát za obě části, pokud je složí najednou, nebo za každou část, pokud je absolvují v různých termínech. 

Kam dál