Logo Logo

Jazykové zkoušky CaMLA

Jazykové zkoušky CaMLA jsou vyvíjeny ve spolupráci University of Michigan a University of Cambridge. Část zkoušek tvoří mutace zkoušek Cambridge English pro americkou angličtinu (YLTE, ECCE, ECPE), druhou částí jsou pak zkoušky určené pro prokázání dostatečné jazykové úrovně pro kandidáty, kteří plánují studium zejména na amerických (ale i některých evropských) vysokých školách (zkouška MELAB) a pro prokázání jazykové úrovně zejména z profesních důvodů (zkouška MET). 

Evropské centrum jazykových zkoušek standardně nabízí pouze zkoušky MELAB. Ostatní zkoušky (YLTE, ECCE, ECPE, MET) pouze na vyžádání.  

Termíny a registrace MELAB

Podrobné informace o nabízených zkouškách CaMLA

Jazykové zkoušky CaMLA

MELAB

Zkouška MELAB (Michigan English Language Assessment Battery) má formou diagnostického testu, tzn. není vázána na ověření jedné jazykové úrovně, ale postupně prověřuje kandidáta přes celou škálu úrovní. Zkouška má nepovinnou ústní část, která však nemůže být absolvována samostatně, ale vždy následně po písemné části.

MELAB, vzhledem ke svému určení, je zkouška se striktním zabezpečením, proto registrace probíhá jinak než u ostatních zkoušek. Výsledky zkoušky mohou být předány akceptujícím vysokým školám pouze prostřednictvím Evropského centra jazykových zkoušek.  

Úroveň CEFR: B1

Formát

  • Writing, 30 min.
  • Listening, cca 40 min.
  • Grammar/Cloze/Vocabulary/Reading, 80 min.
  • Speaking, 15 min.

Celkové trvání zkoušky i s přestávkami: cca 3 hod. 30 min.

Odkazy

Přehled termínů a cen

 

 

Scrollovat nahoru